Кристијан Голубовиќ изненади со приказната за Оливер Драгојевиќ: “Видов како на некој човек мава шлаканица”

9 јануари, 2021
Kristijan-Golubovic-Oliver-Dragojevic.jpeg

Поранешниот осуденик им раскажа на своите цимери нова животна приказна.


Кристијан Голубовиќ често споделува некоја приказна од неговиот приватен живот со членовите на Задруга, па сега тој претстави уште една со која ги изненади сите.


“Оваа лежи, онаа на него, го гледаме, чекаме, тој сака да се скрие, па легна гола на него. Кои кретени беа, па не избркаа од кампот и имаа пари за хотел. Најдов Швеѓанка и нејзината мајка, толку големи гради, жолти веѓи, жолти трепки, како од филмовите „ххх“. Мајката во хотел, а оваа на плажа “, ја започна својата тема Кристијан.


Наскоро се надоврза и го спомна покојниот Оливер Драгојевиќ.

„Никогаш нема да заборавам, кошула, шал, големи пилотски наочари, тој влегува таму со траектот, Сплит беше, некаков огромен ресторан и некое момче како мене, кога му удри шамар, Оливер Драгојевиќ на овој. Бевме шокирани, дали е тоа пејачот, јас бев дете. Тие се скараа, но тој доби шлаканица. Бев во Загреб во 87 година, имаше бар, како каубојски, диско и мене од задната страна, крупен сомот, сина кошула, тој некок Кичо, тие тогаш го чуваа Загреб, и сите самовили, како ние Дедиње, некоја е русокоса со големи гради, ги гледам митралезите, одиме и тој пука на знаците, пристигнува милицијата, тие нè спречуваат , тој застанува, јас потерница, Аца потерница, Бобан, сите нè бараат… Не знам, тие разговараа за тоа дали бил во поправен дом, не се сеќавам дека тоа беше одамна “.

Слушнете ја целата приказна:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris