ЛАЖНА НАГРАДНА ИГРА, ПОРНО И НОВ СКАНДАЛ: Ава Карабатиќ на суд поради Instagram?!

19 јануари, 2021
ava1

Ниту еден пост не е нејзин!

Хрватската учесничка во реалното шоу, која минатата година ги запали социјалните мрежи со „наградна игра“ во која победникот добива секс со неа, Ава Карабатиќ, поднесе тужба против непознати лица кои ги презедоа нејзините социјални мрежи.

Освен што секој ден се намалува бројот на следбеници кои ги има на социјалните мрежи, Карабатиќ исто така вели дека не може да пристапи до своите профили, поради што сака да ја информира јавноста дека не стои зад објавите на сопствениот Instagram.

Ава изјави дека станува збор за „голем скандал“ и дека сака да ја информира јавноста да не ги контролира содржините што се појавуваат на нејзините социјални мрежи.

Ова не е прв пат да се појави проблематична содржина на нејзиниот профил – пред неколку месеци, Instagram беше полн со експлицитни слики и понуди за секс, по што реагираше и поддршката на Instagram.

Сега, „трета страна ги презеде Instagram, TikTok и другите сметки на социјалните мрежи, па ако се појават несоодветни слики, знаете дека не ги објавив јас“, ни рече Карабатиќ.

„Го информирав Instagram, но поднесов и жалба до надлежните институции.

Погледнете ја емисијата со Ава:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber