МАМА МИА, ШТО Е ОВА? Тијана Дапчевиќ ги покажа стомачните откако изгуби неверојатни 45 килограми, видете ја трансформацијата на деценијата (ФОТО)

10 јуни, 2021
Screenshot 2021-06-10 184453

“Имав криза на почетокот, но дадов се од себе да издржам. Сите треба да се храниме без шеќер, брашно и млеко. На тој начин ќе ја достигнеме посакуваната тежина, сепак, како и другите жени, јас често се опуштам и накачувам некој килограм“- рече Тијана

Пејачката Тијана Дапчевиќ објави нова фотографија на Инстаграм и го покажа затегнатото тело, новата фризура и предизвика пофалби за нејзиниот изглед.

Имено, Тијана најпрво ја покажа новата фризура, долга руса коса врзана во репче, но и стомачните и тесниот струк.

Пејачката беше на диета со која успеа да изгуби вишок килограми, па затоа нејзините следбеници и напишаа дека никогаш не изгледала подобро.

Инаку, Тијана претходно изјави дека се здебелила 45 килограми за време на бременоста и имала дури 115 килограми пред да се породи.

– Буквално носев уште една личност во себе. Немав врат и рацете ми беа како бутовите. Тогаш решив да направам нешто во врска со тоа. Сепак, почнав да губам тежина само кога сфатив дека не ми треба диета, туку да го сменам мојот животен стил. Ние жените имаме неверојатна блокада на главата кога ќе се спомене зборот диета. Тогаш размислуваме само за храна и што треба да јадеме, а што не треба – изјави тогаш пејачката за локалните медиуми и откри дека денот сега го започнува со овесна каша со чиа и црвено овошје, таа обично јаде мисиркино со зеленчук за ручек и бранцин или орада со салата за вечера.

– Имав криза на почетокот, но дадов се од себе да издржам. Сите треба се храниме без шеќер, брашно и млеко. На тој начин ќе ја достигнеме посакуваната тежина, сепак, како и другите жени, јас често се опуштам и се дебелеам – вели Тијана.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris