ОТКРИЕНА ПРВАТА ЉУБОВ НА ЗДРАВКО ЧОЛИЌ: Славната глумица проговори за деталите на љубовта 47 години подоцна

21 септември, 2021
Zdravko-Colic

Легендарниот пејач Здравко Чолиќ е добро познат миленик на жените, но неговото срце веќе 20 години и припаѓа само на една, неговата сопруга Александра. Двојката има две деца, ќерките Уна и Лара, и заедно ретко се појавуваат во јавноста.

Но, многумина не знаат дека неговата прва љубов е сараевската актерка Јасна Орнела Бери. На почетокот на седумдесеттите години во Сараево, каде што живееја и двајцата, се одржа нивната средба и љубовта веднаш се разгоре.


„Се запознавме многу млади, многу одамна. Отидовме во Скендерија, во Младинскиот центар, кој собра таленти, а таму не беа само музичари, туку и актери, сликари. Се дружевме и таму се заљубив за прв пат. Сите ние имаме први љубови и секогаш ќе имаме еден дел во моето срце што е само резервиран за него. Особено затоа што имав прекрасно искуство што ќе го паметам цел живот“, изјави актерката за босански медиум, пишува Блиц.

Како што рече, нивните патишта се разделија, и тие се сретнаа за прв пат по војната во Белград.


„Тоа беше многу емотивна средба. Здравко Чолиќ е личност која шири позитивна енергија. Тој го има тоа нешто. Сега, по толку години, успеа да го задржи. Тој е добар човек. Го сакав тој негов нерв, таа искра во окото што не престанува да зрачи … Уште е љубов што не можеш да ја милуваш и да се држиш за раце. Здравко секогаш ќе остане на сите и ничии. Како прво, тој е добар човек. Чола ја посвети песната „Noć mi te duguje“, заврши Јасна.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris