Овие зборови на Аркан, Цеца никогаш нема да ги заборави: „Млада си и со текот на времето ќе разбереш…“

9 јануари, 2021
ceca

Пејачката уште еднаш беше искрена во врска со приватниот живот.

Музичката sвезда Цеца Ражнатовиќ гостуваше во една емисија ова саботно наутро, каде откри уште некои, непознати за многумина детали од нејзиниот приватен живот.

Познато е дека пејачката е одличен професионалец и дека го одделува приватниот живот од нејзината кариера, но многу често споделува дури и најинтимни работи со публиката и фановите. Како што вели за себе – таа не е aѕвезда, туку само „обична жена“, а за своја голема доблест ја смета верноста и лојална пријателка.

„Мислам дека сум добар пријател. Многу ги почитувам луѓето. Го научив тоа од мојот покоен сопруг. Тој секогаш велеше: „ Богатството не е во материјалните работи. Млада си и ќе разбереш со време, твоето најголемо богатство секогаш и засекогаш ќе биде твоето семејство и лојални пријатели. И бидеш среќна ако можеш да издвоиш двајца вистински лојални пријатели до крајот на животот. И, тоа е навистина вистина,“, рече Цеца и се сети на зборовите на нејзиниот покоен сопруг Жељко Ражнатовиќ Аркан.

Зборуваше и за емоционални падови и болни разделби, но откри и дека верува дека ништо во животот не е случајно.

„Ми се случило во некои моменти луѓето само да искристализираат. Се разбира дека ти е тешко да го преболиш, но го пребродуваш тоа. Некои луѓе имаат само рок на траење во твојот живот, вашите патеки се разминуваат, некои на убав начин, некои се болни и грди. Но, повторно, ништо не се случува случајно во животот – не среќаваме некои луѓе случајно, ниту случајно се разделуваме со некои луѓе. Тоа е рамнотежа”, рече Цеца.

Таа исто така го додаде следново:

“Онаму каде што можеби лошо се разделив, никогаш не сум “плукнала” на таквиот однос (како што би рекол нашиот народ) и не коментирав лошо, бидејќи тоа беше мој избор. А сега дали е добар или лош, времето ќе покаже”.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris