После повеќе од 4 децении бавење со музика, Лепа Брена донесе одлука која ги изненади сите

13 април, 2021
59166_lepa-brena-andreja-damnjanovic_f

Работата на Лепа Брена повеќе нема да биде само пеење, а одлуката да се вежба во други води по повеќе од четири децении бавење со музика доживеа голем шок. Ѕвездата на поранешна Југославија последните месеци одмара на својот брод во друштво на сопругот Слободан Бобо Живојиновиќ. За кратко време отпатува во Белград за да заврши нови деловни ангажмани, па се врати во Будва.

Тие со месеци крстареа на Јадранското и Средоземното море, а за „Блиц“ Лепа Брена зборуваше за својот нов брод, како и за започнување нов бизнис.

„Тоа е прекрасен брод со околу сто стапки, со пет, шест спални соби. Не беше подарок само за нашите души. Сакавме да си дозволиме нешто затоа што тоа беше специфична ситуација. Не можевме да се дружиме, можевме само да пловиме. Така, имав барем една година пауза и одмор за да го правам она што навистина го сакав цел живот, да пловам и да бидам на вода. Го сакам морето и водата, а ги сакам и чамците. Секако, не успеав да посетам се што сакав“ – се смее Брена.

Работата на Лепа Брена наскоро ќе биде и оваа

Иако со години беше сопственик на „Гранд продукција“, Брена не крие дека нејзината продажба ѝ падна многу тешко.

„Гранд е наше дете. Растеше, порасна. Беше момент и таков деловен договор. Без оглед на тоа што не сме во имотна врска, јас секогаш ќе останам да работам и да соработувам со „Гранд“, бидејќи тоа е нешто што ми е близу, и во таа куќа се чувствувам како дома“ – искрено рече Брена, и потоа откри каков повик ќе има нејзиниот нов бизнис во иднина.

„Сега подготвуваме нешто ново, и ќе се занимавам со неколку мали убави работи што ќе им бидат посветени на жените. Нешто наречено „Brena beauty“ и „Brena healthy“. Јас сигурно нема да се занимавам со мода затоа што им ја препуштам модата на големите светски дизајнери и не сум навикната на тоа. Не верувам дека можам да се натпреварувам со нив. Нема да има шминка. Сакам да покажам како живеам, што користам и што можете да користите за да останете витални и да се чувствувате добро, без разлика колку години имате“ – заклучи Брена.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris