Северина се сели на село кај него, а што вели винарот Томислав на сето тоа

5 февруари, 2021
tomislav-vostinic-severina-kojic-830x0

За фактот дека пејачката е блиска со Воштиниќ започна да се зборува сè повеќе на крајот на ноември минатата година

Со месеци наназад, Северина Којиќ и Игор Којиќ, како и нивниот брачен статус, се интригирачки и никој од нив не се огласува за темата за наводниот пад на љубовта.

Сепак, медиумите пишуваат многу за наводната нова љубов на Северина, со производителот на вино Томислав Воштиниќ.

Сега се шпекулира дека пејачката се сели кај него, во Граберје Иванишко, каде што наводно минала многу време во последните месеци. Исто така, летово крстареа заедно, а Северина наводно го претставила како свој телохранител во тоа време.

Сепак, винарот зборуваше на темата за овие гласини и, како и претходниот пат, ги негираше обвинувањата.

– Не е точно дека Северина се вселува кај мене – рече Томислав.

За фактот дека пејачката е блиска со Воштиниќ започна да се зборува сè повеќе на крајот на ноември минатата година.

Во текот на летото, Северина го однесе своето друштво во неговата модерна винарија на половина час возење од Загреб, за што сведочи фотографијата на нејзината социјална мрежа во септември. Во тоа време, на ридот над Иваниќ Град, Северина позираше опкружена со нејзините најблиски пријатели и менаџер Томислав Петровиќ, ПР Давор Гргин, др. Наташа Десница, со која помина многу време ова лето на море, ПР Ведран Васиќ и внуката Мија Поповиќ, која исто така живее со неа во Козјак, Загреб.

Воштиниќ неодамна се разведе од Дуња Миклаучиќ, ќерка на славниот винар на Мославина Марко Миклаучиќ.

Томислав беше прогласен за производител на вино кој најдобро во светот ја познава Мославинската сорта шкрлет. Сепак, тој не заврши како производител на вино, но доби дополнителна обука за таа работа.

– Патем, по професија сум оптичар и работев во оптика шест години. Цело време додека работев оптика, ги посетував сите настани поврзани со виното. Во исто време, имаше многу работа дома, бидејќи дедо ми започна да одгледува садници. И тогаш дојде моментот и решив да започнам сериозно производство со помош на дедо ми – рече во една пригода.

Минатата година тимот на Северина се правдаше дека нивната шефица не била во врска со никого, со оглед на тоа дека таа сè уште била официјално омажена со Којиќ.

– Би сакале да ве информираме дека станува збор за личност од поширок круг на пријатели на Северина, во чија винарија се одржа настан на кој, покрај другите, присуствуваа и Северина и нејзините пријатели. Со ова отфрламе каква било инсинуација за кој било друг вид на врска – објавија тие.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber