5 причини заради кои треба да јадеме пиперки: Овој зеленчук е извор на здравје

13 октомври, 2021
bell-pepper-gd7c56e91d1920-830x0

Еден од најздравите зеленчуци што ги консумираме е пиперката. Има многу предности, бидејќи може да се користи како свежа во салата, како печена, но и полнета со сирење или месо како одличен избор за главниот оброк во денот.

Во прилог на фактот дека овој зеленчук е исклучително вкусен и свеж и термички обработен, има бројни здравствени придобивки.

  1. Здравје на срцето и дигестивниот тракт

Пиперката е богата со растителни влакна, содржи железо и фолна киселина, кои имаат корисен ефект врз здравјето на цревата, кардиоваскуларниот систем и е природен антиоксиданс. Без разлика дали е црвена, зелена или жолта, пиперката е подеднакво здрава за детоксикација на телото.

  1. Богата е со калиум

Пиперките, без оглед на бојата, се одличен извор на калиум и витамин А.

Калиумот помага во одржувањето на здравјето на срцето, го намалува крвниот притисок и помага против чувството на подуеност.

  1. За подобар вид

Овој здрав зеленчук содржи витамин А, кој помага во одржувањето на здравјето на очите, одржува добар вид и спречува макуларна дегенерација на окото.

  1. Богата е со антиоксиданси

Црвената пиперка е особено богата со витамин Ц и каротеноиди, кои дејствуваат како антиоксиданси и имаат корисен ефект врз здравјето на очите и кардиоваскуларниот систем.

Жолтите и портокаловите пиперки содржат бета-каротин, важен за здравјето на кожата, но и витамини Ц и А, како и калиум.

  1. Ги намалува брчките

Консумирањето зелена и жолта пиперка може да биде корисно во намалувањето на брчките што може да се појават околу устата, познати како „линии на насмевка“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris