“ABBA” ЈА ПРЕКИНА ПАУЗАТА ДОЛГА 39 ГОДИНИ! Шведската музичка група ќе издаде нова музика – најавија спектакл во Лондон: Еве за што станува збор!

27 август, 2021
64209_abba_f

Шведската поп група Abba најави голема вест за следната недела, со што ќе се прекине паузата што ја направија веќе 39 години.

Според таблоидот „The Sun“, членовите на познатата група се подготвуваат да започнат шоу наречено „ABBA Voyage“, во кое песните ќе ги изведува на сцената „ABBAtari“, поточно холограмите на Ени-Фрид, Анџета, Бјорн и Бени во нивното помладо издание.

На овој начин, легендарната група треба да ја прекине паузата што траеше 39 години, бидејќи наводно следниот петок ќе издадат сосема нова музика.

Наводно, ABBA Voyage ќе се одржи во специјален театар во Источен Лондон за нивното холографско шоу, кое наводно ќе биде отворено следниот месец.

  • Бјорн, Бени, Агнета и Ени-Фрид ќе бидат таму првата вечер. И тие конечно ќе ги откријат своите ABBA-тара, кои сами по себе се холограми-рече изворот и додаде дека ABBA-тарите ќе зборуваат пред публиката.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi