ХОРОСКОП ЗА 7-МИ МАЈ: Лавот добива примамлива понуда

7 мај, 2021
horoscopes-logo22-1068x712

ОВЕН

Роковите ве притискаат. Вашите квалитети се доведуваат во прашање затоа што сте премногу бавни. Ве прави тензични брзањето, особено кога станува збор за нешто што сметате дека е многу важно. Не подлегнувајте на атмосферата, држете се до вашето темпо и денот ќе помине во мир.

БИК

Ова е ваш ден. Коцките се наредени една по друга, работите се решаваат сами по себе. Пријатно сте изненадени затоа што не очекувавте таков дар од рајот. Немојте да бидете презаситени од сегашниот резултат затоа што не произлезе од вашите напори, туку беше оценет според факторот на среќата.

БЛИЗНАЦИ

Се чувствувате како некој да се обидува да ви се закани. Победата е можна со голема борба ако истраете. Многумина од вас ќе почувствуваат зголемена напнатост на работа во овој период, што е резултат на промените што се на повидок и над кои немате контрола.

РАК

Уморни сте од темпото што ве притиска. Потребна ви е пауза. Ден поминат со семејството и опуштена атмосфера, тоа е она што ќе ве зајакне. Мислите дека е невозможно и заборавате дека и немањето избор е избор.

ЛАВ

Пред вас е прекрасна деловна понуда што навистина сте ја посакувале, но сега се плашите. Очекувате интензивна поддршка од саканата личност, иако сте свесни дека нема да ви помогне многу. Бидете она што сте, опуштете се и освојте со вашиот шарм.

ДЕВИЦА

Целото внимание е насочено кон проблематичната ситуација што се одвива во кругот на вашето семејство. Кулминацијата може да дојде денес, бидејќи аспектите на небото најавуваат итни и присилни промени. Не бегајте од проблемите, одлучно одете на промени.

ВАГА

Не сте доволно упорни, премногу брзо се откажувате. Имате чувство дека никој не ве разбира и не ја забележува вашата жртва, за која верувате дека е преголема. Лошо чувство е моменталното расположение, затоа не правете потези за кои подоцна ќе зажалите.

ШКОРПИЈА

Транзитите укажуваат на можност за влегување во конфликт со најблиските. Криза во семејството може да трае ако не се потрудите и не преземете конкретни чекори, дури и ако тие се непријатни за вас. Запомнете дека тие не се ваши непријатели.

СТРЕЛЕЦ

Денес се можни неочекувани семејни тензии, најверојатно поради финансии. Реагирајте трпеливо и не влегувајте во дискусии бидејќи решението доаѓа побрзо отколку што очекувате. Во текот на попладнето пристигнуваат вести за прилив на пари на кој никој од вас не сметаше.

ЈАРЕЦ

Околностите ве наведуваат да донесете одлука што не е во согласност со вашата природа. Подготвени сте да жртвувате, но во длабочините на душата чувствувате дека сето тоа е понижувачко за вас. Не земајте сè при срце, ако е заради поголем интерес, не е страшно да се покорувате понекогаш.

ВОДОЛИЈА

Имате променливо расположение и сте склони кон нервоза, особено во врска со партнерот. Бидете внимателни какви обврски прифаќате затоа што не сте во состојба да ги почитувате сите договори. Не играјте на сѐ или ништо, ќе бидете поразени во клучниот момент.

РИБА

Сè што знаете е дека ви треба промена. Немате услови за патување и токму тоа би ви помогнало во моментот. Не паѓајте во темно расположение, работите се одвиваат точно како што треба, наскоро ќе знаете што да правите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi