„КОЛКУ ЗГОДЕН МОЖЕШ ВООПШТО ДА БИДЕШ“: Стариот спот на згодниот победник на Евровизија ги фрли обожавателките во транс!

27 мај, 2021
comera-damiano-dei-maneskin-prima-di-arrivare-al-successo

Иако стана светски познат само со победата на 65. Евровизија, италијанската група Måneskin предводена од згодниот 22-годишен пејач Дамијано Давид е многу позната во Италија веќе неколку години, и нивниот спот за песната „Torna a casa“ има повеќе од 112 милиони прегледи на YouTube.

Бројот, се разбира, започна брзо да се зголемува откако во саботата победија на евровизискиот натпревар, а тоа се гледа од бројните коментари под видеото. „Кој друг дојде овде откако победија на Евровизија и кој ќе ја истражува нивната дискографија цел ден?“, е коментарот со најмногу лајкови.

„Не можам да престанам да ја слушам оваа песна, срцето ми се топи кога ќе го слушнам неговиот глас. Тој е толку талентиран и прекрасен и сите мои чувства на воодушевување сакаат да излезат на површина за сите да можат да ги видат“, е само еден од „вљубените коментари“ на нивниот хит во 2018 година.

„Колку убав можеш да бидеш?!“ и „Каде живее овој млад човек и кога одиме таму“, пишуваат новите воодушевени обожаватели.

Песната „Torna a casa“ беше објавена на нивниот прв албум „Il ballo della Vita“, кој набргу по објавувањето се најде на врвот на најпродаваните албуми во Италија и достигна платинест тираж три пати. Најновиот, втор албум беше објавен во средината на март, наречен „Teatro d’ira: Vol. I“и во Италија веќе достигна платинест тираж, кој се доделува во Италија за повеќе од 50 илјади продадени примероци.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi