ПОБАРУВАВ ПОМОШ, ГИ КОРИСТЕА МОИТЕ ПРОБЛЕМИ СО БУЛИМИЈАТА Лејди Ди пред 26 години го шокираше светот со детали од КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО

9 март, 2021
ЛЕДИ ДИ

На 7 март тие дадоа одлично интервју за познатата Опра Винфри, а она што го рекоа за кралското семејство се прераскажува во светот со денови.

Во признанието дадено од водителката, принцот и војвотката од Сасекс, меѓу другото, открија дека Маркл размислувала за самоубиство за време на нејзиниот живот во кралската палата, за време на периодот кога била бремена со Арчи.

Megan Markl, Princeza Dijana

Како што принцот Хари изјавил, неговото семејство било загрижено дека нивниот син може да има темна кожа, па затоа Меган и тој решиле да го напуштат кралското семејство.

Гледајќи наназад низ историјата, интервјуата кои беа главна тема на светот и за кои денес има десетици приказни, една од нив е секако познатото интервју на принцезата Дијана од 1995 година, кое во тоа време веројатно беше пошокантно од ова за кое светските медиуми пишуваат веќе втор ден.

Megan Markl, princ Hari
FOTO: PROFIMEDIA

Едно од најпознатите е секако познатото интервју на Мартин Башир од 1995 година со Дијана, кое беше емитувано девет месеци пред нејзиниот развод со принцот Чарлс. Принцезата тогаш ја опиша како „трета личност“ во кралскиот брак, призна за прељубата со воениот капетан Џејмс Хјуит, зборуваше за нејзината борба со булимијата и се сомневаше во способноста на Чарлс да стане крал.

Princeza Dajana
FOTO: PROFIMEDIA

„Сето тоа укажуваше на проблеми во мојот брак. Побарав помош, но дадов погрешни сигнали и луѓето ги користеа моите проблеми со булимија за други цели. Тие рекоа дека јас сум проблемот, дека сум нестабилна. Сепак, проблемот беше во тоа што јас и мојот сопруг се обидовме да претставиме сè како идеално само за да не ја разочараме јавноста и очигледно е дека имаше голема нетрпеливост меѓу нас во нашите четири sида “, вели Дијана во едно интервју кое тогаш го следеа 23 милиони луѓе.

Princeza Dajana
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris