СИТЕ ПРАВИМЕ ГОЛЕМА ГРЕШКА КОГА Е РЕТРОГРАДЕН МЕРКУР: Познат руски астролог објасни – треба да се избегнуваат само 3 работи

20 февруари, 2021
ris-horoskop

Ако ви се расипе машината за перење, или не ни е денот, ние ќе ги обвинуваме ѕвездите, поточно неславниот ретрограден Меркур. Оваа планета е во ретрограден курс во знакот на Водолија, од 30 јануари и трае до утре, до 20 февруари. И, дали е тоа навистина така? Треба ли да се плашиме кога астролозите најавуваат неповолен транзит на оваа планета?

Теоријата дека нешто страшно ќе ни се случи во време кога Меркур „се движи наназад“ ја разјасни познатиот руски астролог Павел Глоба. “Тоа е мит, таквата” хорор “приказна датира од средниот век. Меркур е ретрограден три пати годишно. Но, тоа не е причина за паника. Едноставно, во тие периоди не треба да започнувате некои залагачки проекти, да решавате тешки ситуации и паметно би било да не се носат избрзани одлуки. Но, тоа сигурно не е причина за страв. Постои израз „стравот убива идеја“, вели Глоба.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi