Воодушевуваше со ГЛАСОТ, КУЛТУРАТА И ВОСПИТУВАЊЕТО: Победникот на Ѕвезде Гранда стана татко!

24 септември, 2021
322009_stefan-petrusic2118581-101news1dragankadic-ls_ff

Дали се сеќавате на Стефан Петрушиќ?

Тој победи на натпреварот Звезда Гранда во 2011 година, но одлучи да се посвети на факултетот, и покрај освоеното прво место. Иако се уште пее, успеа да дипломира и на Правниот факултет!

„Новинарите честопати прават грешка дека престанав да свирам музика и се посветив на правото. Тоа не е вистина. Вложив многу време и себеси во двете работни места за на крајот да се откажам. Сакам да ги работам двете работи“ – рече Стефан во ТВ -емисија.

Стефан среќата ја најде во љубовта, па, по неколкугодишна врска со Марија Стругар, овој мај тој се ожени со неа.

<p>Stefan Petrušić postao je otac jednog dečaka!</p>

Тие двајца денес добија син, и го нарекоа Павле.

„Моите двајца херои. Ти благодарам за најубавиот подарок што можеше да ми го дадеш. Те сакам“ – напиша Стефан со фотографија од своето семејство.

„Се заљубив во нешто најслатко на светот“ – напиша сопругата на пејачот.

<p>Stefan Petrušić postao je otac jednog dečaka!</p>

<p>Stefan Petrušić postao je otac jednog dečaka!</p>

<p>Stefan Petrušić postao je otac jednog dečaka!</p>

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris