ЗА ОВА СЕ МОЛЧИ 27 ГОДИНИ – Јавноста не знаеше за овие детали од животот на Светлана Цеца Ражнатовиќ

16 октомври, 2021
445103_cile0407_f

Оваа неверојатна љубовна, но и помалку тажна приказна ги разнежни сите…

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ во текот на кариерат аимаше многу спотови кои се екранизирани како љубовни приказни. Спотот за еден од нејзините најголеми хитови „Кукавица“, крие неверојатна приказна која никогаш не била раскажана.

Имено, во него како главен актер се појавува Горан Андрејиќ, кој поради учеството во спотот набрзо го доби прекарот „Кукавицата на Цеца“.

Она што досега не е откриено е, дека улогата на девојката која тој во спотот ја изневерува со Цеца припаѓа на неговата девојка од реалниот живот Татјана, со која се оженил една години по спотот.

Според тврдењата на упатените, тие се запознале на снимањето на видеото, а љубовните искри започнале веднаш. Цеца една година по објавувањето на песната била гостинка на нивната венчавка, а на младенците таа вечер им ја испеала песната „Кукавица“.

„7 мај 1994 година се ожени љубовникот на Цеца од „Кукавица“ (и тоа со својата „жена“ од „Кукавица“ – манекенката Татјана), а на свадбата им пееше Цеца. И тоа „Кукавица““ – стоеше во описот на фотографијата од венчавката на Горан и неговата сопруга, на која се гледа и Цеца.

Корисниците на социјалната мрежа Твитер дојдоа до фотографијата која сведочи на оваа приказна:

https://twitter.com/PressCeca/status/1448355627084955656?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1448355627084955656%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Finformer.rs%2Fdzet-set%2Fvesti%2F644729%2Fovome-cutalo-godina-javnost-nije-znala-ove-detalje-zivota-svetlane-cece-raznatovic

Меѓутоа, по неколку години брак, љубовта згаснала, а Горан и Татјана се развеле, но нивната љубовна приказна никој не остава рамнодушен.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris