Ако сте истуриле вино, не очајувајте: Еве еден начин да ја тргнете флеката без никакви хемикалии

29 јули, 2021
red-wine-spill

Има решение, но чекорите се најважни. Веднаш штом ќе се направи дамката, користејќи хартиени крпи, соберете го целото вино што можете.

Советот е да направите паста од сода бикарбона и да не чекате следниот ден, туку додека дамката е свежа. Пастата треба да содржи количина која има сооднос од три спрема еден, сода бикарбона и вода. Нанесете ја пастата директно на дамката од тепих и почекајте да се исуши целосно пред да ја исчистите со правосмукалка.

Можете исто така да истурете мала количина ладна вода врз размачканата област. Водата го разредува црвеното вино, што ја олеснува апсорпцијата. Продолжете да ја триете дамката со крпа додека не исчезне.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi