Дали вашите ормари НЕ МИРИСААТ УБАВО? Еве неколку трикови со кои гардероберот ќе го претворите во мирисна оаза!

29 август, 2021
5a0548a404f3b05b7486837949a6ef11312e7371

Дали ви се случува да некои парчиња облека не ви мирисаат убаво и да не можете да направите ништо, покрај бројните парфеми, за да имаат пријатен мирис? Ова се случува затоа што многу ретко ги проветруваме плакарите, враќаме облека во плакарите што не сме ги измиле или исушиле доволно добро.

За да се ослободите од непријатните мириси во плакарот, потребно е да ги извадите сите работи, да ги измиете и добро да ја измиете внатрешноста на плакарот со соодветни средства.

Можете исто така да завиткате стапчиња за темјан во чиста ткаенина и да ги ставите помеѓу облеката …

Маслото од лаванда смирува, релаксира, е долготрајно, ги одбива молците и има пријатна арома. А цитрусни масла, лимон или портокал ќе ги освежат вашите плакари и ќе ве расположат секој пат кога ќе ги отворите. Истурете го маслото по ваш избор на топчиња од памучна вата и наредете ги на полиците, но внимавајте да не ја допрат облеката.

Друг начин да се „подметнат“ мириси во плакарот е да се стават сушени ливчиња од роза и други цвеќиња, сушени цитруси и миризливи семиња во платнени кеси. Исто така, исушените вреќи со омилениот чај можете да ги исушите и да ги редите во џебовите на облеката. Чувајте ги во аголот на плакарот, бидејќи мирисот ќе се шири од нив долго време. Можете исто така да завиткате миризливи стапчиња во чиста ткаенина и да ги ставите помеѓу облеката.

Отворете ги новите сапуни од едната страна и ставете ги на полиците, а исто така можете да ги користите и остатоците од искористените сапуни. Скршете ги и ставете ги во торба од природен материјал, врзете ја и закачете ја на закачалка или ставете ја во џебовите на облеката.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi