Домовите што секогаш мирисаат НЕВЕРОЈАТНО имаат една ТАЈНА! (РЕЦЕПТ)

9 септември, 2021
212b0fc321370c83abc04aa7ca9fd56649705d95

Сите сме се нашле во ситуација да бидеме целосно маѓепсани од мирисот на нечија соба.

Луѓето најчесто прибегнуваат кон комерцијални освежувачи на воздух, иако постојано се поврзуваат со сериозни здравствени проблеми, како гадење, мигрена, стомачни проблеми итн.

Ви нудиме безбедна, домашна алтернатива за освежувачите на воздух што се купуваат во продавница. Не само што ќе го направи вашиот дом попријатно место за живеење, туку исто така ќе ве заштити од силните хемикалии што ги испуштаат комерцијалните освежувачи на воздух.

Рецепт за домашен освежувач

Основните состојки се лесно достапни и доаѓаат во различни мириси, па можете да ги изберете според вашиот вкус. Овој освежувач на воздух ќе ви заштеди пари!

Состојки:

10 капки есенцијално масло (изберете го по ваша желба)

1 чисто шише со распрскувач

1 лажичка прашок за пециво

500 мл дестилирана вода

Подготовка:

Користејќи вилушка, измешајте ги есенцијалното масло и сода бикарбоната во сад. Истурете ја смесата во чисто шише со спреј, потоа наполнете го шишето со дестилирана вода и затворете го. Не заборавајте добро да го протресете пред секоја употреба.

Користете го овој домашен освежувач на воздух за прскање низ целата куќа или канцеларија. Можете исто така да го освежите вашиот мебел, завеси и облека! Не двоумете се да го пробате овој рецепт бидејќи резултатите се едноставно неверојатни!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi