ГЕНИЈАЛЕН ТРИК – НЕМА ПОВЕЌЕ ФРЛАЊЕ ПАРИ НА МАЈСТОРИ: Кога ќе ви се затне тоалетот – решението побарајте го во кујната!

20 мај, 2021
toalet1

Секој кој барем еднаш во животот имал затната WC школка, знае каква мака е тоа. Ќе ја повлечете водата, а потоа водата се крева и се заканува дека ја поплави бањата.

Додека мајсторот не дојде да ја отпушти, треба да живеете со ужасната смрдеа што доаѓа од неа, а да не спомнуваме да се воздржувате од тоалетот токму од таа причина. Одзатнувањето на WC школката е валкана работа и затоа треба да се среди што е можно побрзо.

Ако имате среќа, водоводџиите ќе се појават за неколку часа, а што ако им треба повеќе време? Мајка од Австралија сподели многу едноставен трик на социјалните мрежи, кој го практикува со години и со кој никогаш го нема овој проблем!

Како што откри, таа повеќе не „фрла пари“ за скапи агенти за одзатнување, кои се многу агресивни и се закануваат да ги оштетат и тоалетот и цевките. Главната состојка е нешто што сите го имаме во куќата, а не знаеме колку е моќна.

Сè што ви треба е детергент за миење садови и топла вода, а еве како да ги користите.

Истурете многу течност за миење садови во запушениот тоалет. Почекајте детергентот да „падне“ на дното.

Истурете топла вода (не со врела вода бидејќи може да ја оштети тоалетната школка), практично до врвот. Почекајте 20 до 30 минути за сапунот и водата да ја „завршат својата работа“, а потоа повлечете ја водата. Тоалетот ќе биде одзатнат.

А, ако тоалетот ви се запушува многу почесто отколку што би сакале, оваа мајка ве советува да преземате мерки на претпазливост, дури и кога нема проблем, повторете ја оваа постапка на секои два месеци. Како што вели, на тој начин никогаш нема да имате поголеми проблеми.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi