Голема грешка: Ако овие работи ги исперете во машина за перење, повеќе нема да можете да ги користите

15 август, 2021
Screenshot 2021-08-15 000421

Покрај волнената гардероба, има и некои други работи што не смеете да ги миете во машината.

Иако перењето во машина е многу поедноставно и подобро од рачното перење, работите како вратоврски, костуми и костими за капење може да се уништат ако завршат во машината.

Вратоврски

Вратоврската, омилен деловен додаток за мажи, обично е направена од свила, а перењето во машината може да ја уништи нејзината внатрешна структура, како и формата.

Затоа, нежното миење на рацете или хемиско чистење се единствените решенија кога станува збор за вратоврските.

Костуми

Костумите, исто така, не смеат да се мијат во машина за перење, без оглед на фактот дека се направени од памук, полиестер или некој друг материјал што може да се мие во машината за перење без проблеми.

Причината за тоа е што сакото или панталоните измиени во машината ќе ја изгубат цврстината и правилната форма, па затоа за нив е планирано само хемиско чистење.

Костими за капење

Иако костимите за капење се направени како облека за вода, машината за перење, може сериозно да ги оштети поради центрифугата и начинот на перење.

Покрај тоа, повеќето женски костими за капење содржат разни украси, принтови, мониста, жици и слично, а перењето во машината може да предизвика сериозно оштетување.

Ако сакате вашиот костим за капење да трае што е можно подолго, измијте го на рака.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris