Ќе останете без текст: 10 бизарни причини зошто луѓето се разведуваат

18 мај, 2021
zosto lugeto se razveduvaat

Причини за развод можат да бидат ситници, како што се секојдневните навики кои ве иритираат кај сопругата, но и големи проблеми, како што е знаењето дека вашиот партнер има дете за кое не сте знаеле.

Тимот на BuzzFeed побара од адвокатите за развод меѓу своите читатели да ги споделат најбизарните причини зошто паровите се разведоа. Читателите кои знаат за некои случаи со повеќе од невообичаени причини за развод, исто така се приклучија на коментарите. Некои од нив може да ве остават без зборови.

  1. „Дечкото се разведе од сопругата затоа што секое утро го прашуваше ,,какво кафе пиеш”… и така седум години“.
  2. „Познавав двојка која се разведе откако жената го ,,начека” нејзиниот сопруг како со изметот од нивното бебе се трие по целото тело“.
  3. „Еден клиент ја напушти својата сопруга затоа што беше запросена од еден турски принц, за кој подоцна се откри дека е само обичен измамник од Интернет. Таа падна на тоа, сакаше да има многу пари, се пресели во Турција и се омажи за него “.
  4. „Една моја колешка од работа се разведе седум пати. Таа го остави сопругот еднаш затоа што е преубав, па не можеше да му верува дека ќе ѝ остане верен. Од следниот се разведе бидејќи тој ѝ донел погрешен вид виршла.
  5. „Дечкото сакаше да се разведе од сопругата затоа што таа оставаше дамки од измет во тоалетот“.
  6. „Сестрата на мојот пријател е вегетаријанец. Некогаш нејзиниот сопруг ѝ подметнал месо и риба наместо вегетаријанска храна. Кога дозна, се разведе од него “.
  7. „Една пријателка го остави својот сопруг затоа што во неговиот разговор со нејзините пријатели нашла пораки во неговиот мобилен телефон со навреда и клевети кон нејзините кучиња“
  8. „Мајка ми ми рече дека последната сламка во бракот со татко ми беше кога дозна дека тој троши 100 евра неделно во Старбакс“.
  9. „Сопругот сакаше да се разведе затоа што сопругата сè уште го бришеше задникот на нивниот здрав тинејџерски син по голема нужда“.
  10. „Го остави кога дозна дека има дете за кое никогаш не ѝ кажал“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi