Многу едноставни трикови за да се ослободите од мирисот на чад во облеката

1 јуни, 2021
мирис на дим во облеката

Од мирисот на чад од скара, кој се впива во облеката, е невозможно да се избегне, а исто така е тешко да се отстрани. Експертот за чистење Дејан Димитров вели дека прекумерното перење алишта не е добро за долговечност, затоа ако облеката е чиста, проветрете ја пред да ја ставите во машината за перење.

За брзо отстранување на мирисот на чад од облеката, Димитров предлага да ја закачувате во бањата додека се туширате. Пареата ќе ги релаксира влакната на ткаенината и ќе ги „извади“ несаканите мириси.

Друго брзо решение е домашен спреј за освежување на ткаенината. Дестилираниот оцет делува како природен дезодоранс. Измешајте го со вода и неколку капки есенцијално масло за попријатен мирис, а потоа испрскајте ја облеката.

Ако перете облека во машина, обидете се прво да ја ставите во вреќа со сода бикарбона и оставете ја преку ноќ затоа што прашокот ќе помогне да се апсорбираат непријатните мириси. Потоа додадете половина чаша сок од лимон или вотка во машината. На тој начин, облеката ќе биде чиста и ќе мириса свежо.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi