ОВИЕ НАМИРНИЦИ СЕ ВИСТИНСКА ЗАШТИТА ПРОТИВ КОМАРЦИ! Заштитете се на природен начин!

31 јули, 2021
435627_komarac-ap_f

Покрај високите температури, летниот период носи и несакани убоди од комарци, кои обично се безопасни и исчезнуваат за неколку дена, но предизвикуваат непријатно иритирачко чешање.

Покрај непријатното чешање и црвенило, каснувањето од комарци може да предизвика и алергиски реакции.

Омилени места за собирање на комарците им се површините со вода. За да ги избркате комарците, ставете сад со вода и неколку капки маслиново масло што ќе бидат незабележливи но ќе ги одбијат натрапниците.

Јаболков оцет

Еден од ефективните рецепти против убоди е да пиете јаболков оцет. Измешајте три лажици оцет со два децилитри вода и, по желба, со малку мед. Вашата кожа наскоро ќе испушта мирис на оцет, кој може да го почувствуваат само инсектите и кој ќе ги одбие.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi