Помешајте вода и оваа состојка и ќе го добиете најмоќниот раствор за нега на билките: Од него цвеќињата растат како луди!

29 април, 2021
274365_gardendaisies-flowers-garden-35847_f

Заборавете на скапите препарати, полни со хемикалии. Ако сакате вашите цвеќиња да напредуваат, да бидат здрави и изгледаат убаво, пробајте го ова домашно решение за нега.

Главната состојка за подготовка сигурно ја имате во куќата. Станува збор за квасец. Квасецот содржи бактерии кои поволно влијаат на растот и развојот на растението. Квасецот содржи фитохормони и ауксини (растителни хормони за раст и развој) и витамини од групата Б. Квасецот го стимулира развојот на клетките и растот на растенијата.

За подготовка ќе ви требаат:

Квасец
Лажица шеќер
1л вода

Подготовка:

Додадете го мелениот квасец и шеќерот во водата и добро измешајте. Оставете да отстои 2 до 3 часа и растворот е подготвен за употреба.

Користете го овој раствор за наводнување еднаш на секои десет дена во текот на пролетта и летото.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris