Мобилниот телефон треба да се ЧИСТИ почесто и тоа на овој начин!

22 февруари, 2021
profimedia-0379960357

Пред чистење, задолжително исклучете го вашиот мобилен телефон за да избегнете проблеми.

Во текот на денот, вашите раце допираат многу површини што ги допреле многу други луѓе, што значи дека тие веројатно имаат многу микроби на нив – кои потоа ги пренесувате на работите околу вас, вклучувајќи го и вашиот мобилен телефон. Значи, исто како што треба да ги миете рацете во текот на денот за да бидете сигурни дека се чисти, така и вие мора да го исчистите вашиот телефон, пишува Reader’s Digest.

Прво отстранете ја маската и исчистете ја со топла вода или средства за дезинфекција и оставете ја да се исуши. Земете стапче за уши и исчистете ги сите вдлабнатини на телефонот што може да соберат нечистотија, како што се звучници и приклучоци за полнење.

Нежно избришете го целиот телефон со антисептичко бришење. Ако сакате да бидете внимателни во отстранувањето на микробите и бактериите, можете да купите средства за дезинфекција на мобилен телефон што користи УВ-светло за чистење. Ако останат дамки на вашиот мобилен, исчистете го со крпа од микрофибер.

Колку често треба да го чистите вашиот мобилен телефон?

-Патем, ве советувам добро да го чистите двапати месечно, но со растот на корона вирусот, ве советувам да го правите кога и да се вратите дома – вели Анх Трин, експерт за телефони.

-Ако ја напуштате куќата секој ден, ќе мора да го чистите секој ден. Ќе ви одземе една минута или две, исто како и миењето на рацете – додаде тој.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi