Најдобар трик за домаќинството: Направете СПРЕЈ дома што сам ќе ја пегла облеката! (ВИДЕО)

4 март, 2021
897865_profimedia0353815902_ls

Како да се направи задоволство работата што жените најмногу ја мразат.

Сигурно сте од оние за кои пеглањето е ноќна мора.

Пробајте феноменален трик смислен од Австријка, кој стана вистински хит во светот, и со негова помош, пеглањето облека може да стане рутинска работа што лесно ќе ја направите.

Таа го објави своето видео на Инстаграм, во кое објасни како едноставно да се направи спреј што „пегла“ облека.

Потребни ви се две чаши вода, лажичка алкохолен оцет (ја омекнува облеката) и лажичка регенератор за коса (ги релаксира влакната во облеката).

Измешајте ги состојките и истурете во шише со спреј. Потоа, попрскајте ја облеката и оставете ја да стои 5 минути.

И тоа е тоа, нема повеќе брчки на облеката и изгледа како да е свежо испеглано.

Авторот на овој трик тврди дека спрејот работи подеднакво добро на бела и обоена облека.

Погледнете го видеото!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris