Трик за дождливото време: Ви треба само една работа за да ги направите чевлите водоотпорни

31 август, 2021
Screenshot 2021-08-31 161756

Есента полека се приближува, и со првите капки дожд, доаѓаат потешкотиите во изборот на соодветни обувки.

Едноставно е: набавете пчелин восок. Премачкајте ги чевлите со оваа смеса и оставете да се впие и исуши, а потоа избришете го вишокот со салфетка и подготвени сте за дождлив ден.

Трикот функционира и кога станува збор за платнени чевли, но бидете внимателни – може да се случи платното да остане обоено поради маснотијата.

Кога ќе ги намачкате чевлите со пчелиниот восок, водата само ќе се исцеди од нив, без впивање кое води до влажни стапала, а подоцна и настинки.

Пчелиниот восок не е скап, и ви треба мала количина, па откако ќе го купите, ќе ви трае долго.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi