ЗАБОРАВЕТЕ НА НОЖОТ, НЕМАТЕ ВИДЕНО ПОЛЕСНО И ПОДОБРО ИСЕЧЕНА ЛУБЕНИЦА: Со помош на овој едноставен трик ќе добиете совршени кришки!

11 јули, 2021
164783_shutterstock-569470816_ls

Лубеницата е една од најздравите намирници кои го чистат нашето тело и го одржуваат имунитетниот систем стабилен. Но, сечењето е вистинска болка и оставаме неред.

Повеќето луѓе ја сечат лубеницата со сечење парчиња по должина, така што формата наликува на бродови, но авторот на ова видео докажува дека дефинитивно не е најдобро и најпрактично решение.

Сепак, сечењето често е проблем – скоро е невозможно да се исече без хаос во кујната, или можни повреди, бидејќи за лубеницата мора да се користи голем и остар нож.

Сепак, овој трик за сечење лубеница е совршена алтернатива за тоа, а парчињата ќе бидат совршено еднакви.

Наместо да ја исечете лубеницата со нож, обидете се со конец. Ќе се изненадите колку е лесно и едноставно.

Завиткајте конец околу показалецот од левата и десната рака, со распон од околу 20-30 см. Потоа повлечете ја конецот низ лубеницата.

Погледнете го упатството:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi