Зошто Јелена Карлеуша стана тема на светските медиуми?!

26 јануари, 2021
jelena_karleusa__216333__photo_E-Stock_blank-725x485

Пејачката Јелена Карлеуша успеа да ги интригира и светските медиуми. Тие ја претставија како српска Мадона и Лејди Гага, а сè започна кога американските медиуми дојдоа до заклучок дека најпознатата старлета на светот, Ким Кардашијан, ја копира нашата Јелена Карлеуша.

Имено, вниманието на американската јавност го привлекоа фотографиите на кои Ј.К. позира во комбинации на облека што подоцна на свој начин ги носела Ким Кардашијан. Имаше толку многу материјал што секоја помисла дека е само случајност ќе биде лудо.

Американскиот магазин „US Weekly“ прв ја објави информацијата дека Ким Кардашијан наводно го украла стајлингот на Јелена Карлеуша, тоа го сторија и други странски медиуми.

На оваа тема пишуваше и познатото списание „ Cosmopolitan “, кој на својот портал објави вест под наслов: „Оваа жена многу личи на Ким Кардашијан, нема да им верувате на своите очи – и тврди дека Ким ја ископирала“.

Набргу потоа, магазинот „Elle“ го стори истото, и објави напис во своето онлајн издание, со наслов: „Оваа поп-sвезда тврди дека Ким Кардашијан ѝ го украла стилот“.

Тогаш британскиот „ Daily Mail “ ѝ посвети на Карлеуша напис со наслов: „Дали таа е крадец?“ Ким Кардашијан е обвинета за кражба на стилот на српската поп-sвезда Јелена Карлеуша “.

Потоа следеше порталот „Celebuzz“: „Судете сами: Дали Ким Кардашијан го копираше стилот на оваа српска поп-sвезда?

Тогаш се појави на виделина дека и големата Бијонсе „украде“ идеи од српската дива.

Овој „случај“ стигна и до славната водителка Венди Вилијамс, која во својата емисија ѝ оддаде почит на Јелена, која ја нарече српска Мадона и Лејди Гага, и ги прекори тимовите на светските sвезди.

Помпата што се крена околу Карлеуша во тој момент ѝ донесе на пејачката титула светски позната модна икона.

Како што обично се случува во животот, една работа доведе до друга, па новинарите на најгледаната германска телевизија RTL се заинтересираа за српската пејачка и направија интервју со неа.

Сопругот на Јелена Карлеуша, фудбалерот Душко Тошиќ, имаше одлични моменти во кариерата додека играше во Турција. И на турската јавност не ѝ недостигаше неговата сопруга, српската пејачка, која често ја ставаа во весниците и ја нарекуваа „снаа“.

Прозорецот кон светот ѝ го даде на Јелена Карлеуша социјалната мрежа Instagram, но и нејзиното долгогодишно искуство и знаење како да привлече внимание кон себе. Пејачката не сака да биде позната во Светот само по своите аутфити, а неодамна во едно интервју истакна дека подготвува песни кои ќе бидат и за странскиот пазар.

Говорејќи за социјалните мрежи, не можеме да го изоставиме ниту фактот дека американскиот репертоар Лил Ким со ентузијазам сподели фотографија од Јелена Карлеуша во нејзината креација на својот Instagram профил.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber