АКО ЈА МИЕТЕ КОСАТА ВАКА ГРЕШИТЕ Ни случајно не ја масирајте главата

6 јули, 20220
Screenshot_9

Сигурно не сте го знаеле ова.

 

 

 

Професионалните фризери ја открија најголемата грешка при миење на косата што ја прават повеќето луѓе – прекумерно масирање на скалпот. Ова всушност не е добро за косата и може да доведе до слабеење на косата бидејќи станува толку заплеткана и со тоа оштетена. Наместо тоа, тријте го шампонот од страна на страна бидејќи има помали шанси да се заплетка. И многу нежно тријте ги прамените. Исто така, експертите велат дека косата треба да се мие со млака, а не со ладна вода и дека повеќето луѓе користат премногу шампон. Доволно е да ставите шампон со големина на две парички, едната за предниот, другата за задниот дел на главата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi