Анастасија претстави нов спот! Дали личи на хитот на Цеца од 2006 година? (ФОТО)

10 јануари, 20220
c1

Случајност или намера?

Ќерката на Светлана Цеца Ражнатовиќ, пејачката Анастасија Ражнатовиќ, на Инстаграм објави тизер за новата песна „Убиец“.

Како што можете да видите во тизерот, спотот за песната е направен во футуристички стил, а следбениците заклучиле дека како и претходните песни на Анастасија Ражнатовиќ ќе биде голем хит.

Но, на фановите не им избега ниту фактот дека новиот спот многу наликува на спотот на Цеца за песната 39.2 од 2006 година.

Имено, и мајката и ќерката се појавуваат облечени во огнено црвена гардероба, има и воз, а комплетното дејство на видеото се случува во ултрамодерен град.

Дали се работи за уметничка слобода и случајност или Анастасија сакала да не потсети на хитот на нејзината мајка, останува да видиме:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris