Арнолд Шварценегер најави снимање на продолжението на „Близнаци“.

14 март, 20220
blizanci-830x0

Во ова достигнување покрај Шварценегер треба да игра и Дени Де Вито

Арнолд Шварценегер потврди дека ќе се снима продолжението на „Близнаци“ и покрај смртта на режисерот Иван Рајтман. Популарниот Терминатор глумеше во филмот од 1988 година заедно со неговиот колега Дени Де Вито, а толкуваа необичен пар браќа близнаци.

Во продолжението треба да им се придружи Трејси Морган. Името на ова достигнување треба да биде „Тројка“.

Самиот Арнолд Шварценегер потврди дека смртта на режисерот Иван Рајтман засега го ставила филмот во мирување, но дека снимањето би можело да започне подоцна оваа година.

– Имавме мал неуспех затоа што почина човекот кој требаше да го режира, кој го режираше првиот дел од филмот „Близнаци“, Иван Рајтман – рекол Шварценегер, а пренесува „Дејли мејл“.

Арнолд изјавил дека продуцентите на филмот сакале да „почекаат малку додека целата оваа работа не се олади“.

– Мораме да бараме друг режисер и само да видиме дали ќе продолжиме со овој проект – вели Шварценегер.

Долгоочекуваното продолжение на „Близнаците“ е во развојна фаза веќе една деценија, а Еди Марфи првично требаше да го игра долго изгубениот трет брат на главните ликови во филмот.

Сепак, актерот го напушти проектот.

Иван Рајтман почина на 75-годишна возраст минатиот месец, а Арнолд му оддаде почит преку социјалните мрежи.

– Иван Рајтман е легенда. Тој беше поголем од животот во Холивуд… Иван имаше начин да стане дел од вашата приказна, а секако напиша дел од мојата – напиша меѓу другото Шварценегер.

Актерот зборуваше и за тоа како уживал во соработката со покојниот режисер додека работел на претстојниот филм.

– Да ги поминам последните неколку години работа со него на „Тројка“, и повторно одблиску да ја видам неговата страст и генијалност, беше радост. Минатата недела зборував за тоа колку сум возбуден што оваа есен повторно ќе бидам на снимање со Иван – напиша Шварценегер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi