БЕЗ ФОТОШОП НЕ Е НИ С ОД СОВРШЕНА ЖЕНА: Вака изгледа вистинското лице на Ким Кардашијан! (ФОТО)

2 април, 20220
Screenshot_8

Дали е можно дури и таа да е незадоволна од својот изглед?

 

 

Не е тајна дека Ким Кардашијан со секое нејзино појавување предводи армија шминкери, фризери и стилисти, но се чини дека и тоа не е доволно. Овој пат на помош дојдоа и познавачите на фотошоп.

Фотографиите од забавата на Veniti Fair по Оскарите изгледаат брутално, а нејзиното лице е совршено… без никакви пори, испакнатини и брчки, како на барбика.

 

Меѓутоа, во јавноста се појавија и необработени фотографии кои ја покажаа вистинската состојба на работите. Тоа веднаш го забележаа корисниците на Редит, кои ја споредија со фотографиите кои ги објавува на социјалните мрежи, каде секогаш е максимално „испеглана“.

 

 

Далеку од тоа дека Ким изгледа лошо на овие фотографии. И покрај испакнатините на челото и брчките околу усните, таа и понатаму е извонредно убава и токму затоа нејзината потреба упорно да поставува нереална слика за себе е поразителна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi