Бидете беспрекорно средени во секој момент: 6 beauty работи кои мора да ги носите со себе кога излегувате навечер!

23 јануари, 20220
334497_sminkanje-shutterstock-1246451146_ff

Многумина избираат да ја виткаат косата, други одлучуваат повторно да ја исправат, а потоа е време за шминкање. Има избор на бои кои треба да се вклопат со облеката, кој кармин да се избере, дали мат или сјаен, кој најдолго ќе трае итн.

Сепак, со себе можете да земете одредени работи, кои не заземаат многу простор, а ќе ви помогнат да изгледате волшебно и „средено“ во секое време, како штотуку да сте пристигнале на забава:

Кармин

Еден од деталите кој сигурно ќе им даде свежина и посебна димензија на вашите усни и по неколку часа поминати на забава се секако свежо обоените усни.

Молив за усни

Не е неопходна работа што треба да ја носите со себе на работа, но секако нешто што ќе го продолжи животниот век на вашиот кармин.

Камена пудра

Овие производи често се рамни, па не заземаат многу простор во чантата што ја носите со себе на забавата. Исто така, најчесто доаѓаат со сунѓер со кој можете да го нанесете производот. Доволно е да го нанесете само на централниот дел од лицето и вашата шминка ќе изгледа посвежо.

Хартии за собирање на себум

Хартии кои собираат себум и на тој начин го матираат вашето лице, исто така може да се најдат во производство денес. Меѓутоа, наместо тоа, можете да користите тенок слој марамче.

Четка за коса

Тоа значи четка која е мала, компактна и преклоплива. Овие денес може да се најдат во аптеките и може да се користат за исправување на косата.

Огледала

Истото важи и за огледалцата кои се произведуваат денес и за мини големини и се толку компактни што можете да ги понесете со себе во град.

Се разбира, бидејќи индустријата за убавина напредна многу, повеќето производи може да се најдат во мини верзии.

И да, не заборавајте да понесете многу позитивна енергија со вас!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi