Бидете храбри и признајте си самите на СЕБЕ: Ова се јасни знаци дека на вашата ЉУБОВ ѝ е дојден крајот!

12 јануари, 20220
Screenshot_9

Секоја врска има подеми и падови и понекогаш е тешко да се разграничи дали вреди да се борите за неа или е подобро секој да продолжи по својот пат.

 

Ако сте во дилема, обрнете внимание на следните шест знаци, кои според мислењето на Рејчел Меклин, стручњак за врски, покажуваат дека е време да ставите крај на врската.

 

  1. Не се смеете

Обрнете внимание на она што ви го зборуваат пријателите. Ако постојано ви сугерираат дека веќе не личите на себе, време е да размислите за причината. Една од можните причини за тоа е незадоволството од љубовта, бидејќи лошите врски имаат моќ да ја одземат од нас сета енергија и волја за живот.

 

  1. Не сакате секс

Сексуалниот нагон опаѓа ако сте долго заедно, но ако вашиот партнер веќе воопшто не ве возбудува и не ви се допаѓа ни самата помисла да водите љубов со него, можеби проблемот е посериозен.

 

  1. Сакате да бидете сами

Несреќните парови полека се оддалечуваат за да дојдат до момент кога веќе воопшто нема да сакаат да поминуваат време заедно. Веќе не планираат заеднички патувања, излети, а не брзаат ни дома после работа бидејќи дури и најмалите ситници кои ги прави партнерот ги иритираат.

 

  1. Не си доделувате комплименти

Кога сме во врска со личност која не ја сакаме, потсвесно сакаме да престанеме да ја усреќуваме. Недоделувањето комплименти е само еден од начините да го оствариме тоа.

 

  1. Не ве интересира како изгледате

Во долгите врски луѓето се опуштаат и не му придаваат толкаво значење на изгледот. Но, ако воопшто не ве интересира како изгледате кога со вашата „поубава“ половина ќе излезете на вечера, тогаш тоа не е добар знак.

 

  1. Не го/ја браните

Кога сакаме некого, ќе го браниме пред другите без оглед дали е во право или не. Ако правите спротивно на ова и го исмејувате партнерот во јавност, значи дека веќе немате почит за него. А, љубов без почитување не постои.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma