Блузите со пуфкасти ракави се повторно во мода: Лесно се комбинираат и секогаш се атрактивни

24 април, 20220
bluza-puf-rukav-830x0

Пролетта е време на силни и пастелни бои, а доминира белата боја, па модните трендови се сосема различни. За романтичен и секогаш интересен изглед, на радост на многу дами, во мода се враќаат блузите и кошулите со пуфкасти ракави од нежни и весели нијанси.

Големите ракави и волуменот на облеката во текот на осумдесеттите беа синоним за луксуз и вечерни излегувања.

Новата мода ги донесе за да ги носиме на различни начини и ни даде можност да го имаме тој гламур ефект присутен во секојдневните комбинации на облека.

1. Едноставна бела блуза со големи ракави

Едноставна бела блуза со пуфкасти ракави во комбинација со тесни бели панталони и сандали и чанта во боја на пудра се вистинскиот избор за попладневно излегување.

2. Нежна јоргован боја со фармерки

Блуза во јоргован боја со проѕирни ракави со фармерки ќе ви даде сосема поинаков изглед.

3. Ненадмината црно-бела елеганција

Со едноставни бели панталони на работ, црна блуза која ги открива рамениците, со големи ракави, ќе изгледа елегантно, гламурозно и елегантно.

4. За префрлување

Доколку сакате да го истакнете вашето привлечно деколте, одлучете се за модел на оваа блуза со пуфкасти ракави што се преклопува и е извезена.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi