Бритни Спирс работи на нова музика по шестгодишната пауза?

21 март, 20220
profimedia-0368401701-830x0

– Помина низ неколку неверојатно тешки години, но длабоко во себе сака да прави музика и да настапува – вели изворот.

Бритни Спирс наводно работи на нова музика по шестгодишна пауза, по објавувањето на нејзиниот последен албум „Glory“ во 2016-та година. Додека 40-годишната поп-ѕвезда „не врши никаков притисок врз себе да издаде албум или било што друго“, изјави извор за Сан, нејзиниот тим почнува да предизвикува „чувства за изгледите за нова музика“.

– Беа контактирани неколку луѓе со кои таа се чувствува удобно да работи и беа прашани дали би сакале повторно да работат на музика со Бритни и изгледа дека сите тие се прилично желни да бидат вклучени. Таа помина низ неколку неверојатно тешки години, но длабоко во себе сака да прави музика и да настапува, па новата музика навистина би можела да и помогне да сврти нов лист – изјавил за агенцијата упатен човек, а пренесува Дејли Мејл.

Бритни Спирс, како што е познато, доби судско право да се грижи за нејзиниот живот по 13 години надзор и старателство. Во болниот период сакала да се занимава со музика.

– Толку многу изгубено време и претпоставувам дека повеќето од нас сега се прашуваат зошто веќе не се занимавам и не правам своја музика. Луѓето немаат поим за ужасните работи што ми се случуваа лично и низ што поминав, се плашам од луѓето и работата. Навистина ме повредија. Тоа е како да правам работи што ме плашат. Ние сме само луѓе и јас не сум супержена, но знам што ме радува и носи радост и се трудам да размислувам за тие места – изјави тогаш музичката ѕвезда.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma