Вака никогаш не сте спремале доручек, затоа мора да го испробате: Кајгана со сирење и зеленчук која воодушевува

13 февруари, 20220
299367_shutterstock-535483192_ff

Подготовка:

2 јајца
2 парчиња тост леб
2 парчиња тост кашкавал
2 парчиња шунка
2 парчиња гауда
еден домат
зелена салата

Состојки:

Прво потребно е да се изматат јајцата. Потоа загрејте ја тавата и ставете кратко да се растопи тост сирењето и прелијте ги со јајцата. После тоа, врз изматените јајца на местата каде што е сирењето ставете кришки леб.

Потоа свртете ги јајцата да се печат од другата страна, па на двете кришки ставете ги шунката, доматот, салатата и сè преклопете во сендвич.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi