Веќе нема да доминира познатиот трик за мачкести очи: Изблендирана сенка и моливи го преземаат тронот на црниот ајлајнер

20 јануари, 20220
334325_ajlajner-shutterstock-173732003_ff

Многу девојки имаат голем проблем со нанесувањето на ајлајнер. Ова за нив е „кошмар“ и постојано се во неволја кога треба да го нанесат на очите.

Најважно е ако сакате ајлајнер, прво да ја одредите вашата најдобра техника на нанесување, бидејќи не секој облик на очи има ист начин на нанесување на ајлајнер.

Секако, шминкерите препорачуваат девојките кои имаат спуштени очни капаци да го прескокнат нанесувањето на ајлајнер бидејќи тоа само ќе создаде проблеми, кои лесно се копираат, што значи дека ако не се нанесе добро, не изгледа убаво.

Меѓутоа, со доаѓањето на новиот тренд, можеби повеќе нема да имате големи проблеми со нанесувањето на ајлајнер. Црната нијанса беше заменета со сенки и кафеави моливи со кои се исцртува окото, што создава мачкина форма на окото.

Оваа техника, со или без избледена сенка, станува врвен тренд кој ќе им се допадне на девојките ширум светот.

Дали ви се допаѓа?

10 Inspo Makeup Looks To Step Up Your Makeup Game - Society19 UK | Skin makeup, Eyeliner looks, Eye makeup

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi