Викторијанско-готскиот стил остава без здив: Ѕирнете во домот на мејкап артистката Кет вон Ди вреден 15 милиони долари!

27 јануари, 20220
334643_profimedia0656492323_ff

Познатата тату артистка и шминкерка Кет Вон Ди реши целосно да го промени начинот на живот, да го затвори студиото за тетовирање, да се пресели во Индијана со сопругот – музичарот Рафаел Рејес и да ја продаде својата вила во Лос Анџелес за 15 милиони долари.

Луксузниот дом е многу необичен, целосно направен во викторијанско-готски стил, а на прв поглед изгледа многу мистично и ладно, па според мислењето на агентите, Кејт ќе мора да почека зградата да добие соодветен купувач, особено затоа што цената е висока.

Иако шминкерката пред шест години платила 6,5 милиони долари, според нејзините зборови, таа целосно го реновирала и вложила илјадници долари за да го остави крајниот впечаток толку уникатен.

Kuća Ket von Di

Зградата има просторија наменета за театар на третото ниво со шанк и оригинални рефлектори, како и скриен простор за говор со рачно врежани ѕидови. Но, она што најмногу ги изненадило агентите и потенцијалните купувачи е крваво црвениот базен и топла када.

Куќата е изградена во осумдесетите, има 13 спални соби и 10 бањи кои зафаќаат повеќе од 12.500 квадратни метри.

Има и двособен стан на врвот на гаражата, пред кој има пригоден пат со грамофони. Сместено на аголна парцела од над половина хектар, зад украсена порта од ковано железо и високи жива ограда.

<p>Istaknuta tatu umetnica i vlasnica šminkerskog brenda rešila je da proda svoj dom u Los Anđelesu i preseli se u ruralne predele u Indijani, ali od neobičnih enterijera ne odustaje.</p>

<p>Istaknuta tatu umetnica i vlasnica šminkerskog brenda rešila je da proda svoj dom u Los Anđelesu i preseli se u ruralne predele u Indijani, ali od neobičnih enterijera ne odustaje.</p>

По влегувањето, големиот влез се влева во дневната соба со дрвени облоги, библиотеката, трпезаријата и дневната соба во француски стил.

Други карактеристики вклучуваат трпезарија украсена со лен и витраж, која се поврзува со кујната, опремена со модерни антички апарати. Петте спални соби на вториот кат вклучуваат неколку апартмани со луксузни бањи.

<p>Istaknuta tatu umetnica i vlasnica šminkerskog brenda rešila je da proda svoj dom u Los Anđelesu i preseli se u ruralne predele u Indijani, ali od neobičnih enterijera ne odustaje.</p>

<p>Istaknuta tatu umetnica i vlasnica šminkerskog brenda rešila je da proda svoj dom u Los Anđelesu i preseli se u ruralne predele u Indijani, ali od neobičnih enterijera ne odustaje.</p>

Кат вон Ди неодамна купи нов дом во Вевеј, Индијана, за 1,5 милиони долари.

Куќата датира од 1874 година и е позната како Шенк вила, има над 3.200 квадратни метри реновиран простор за живеење со подрум обложен со камен и повеќе од 10 хектари земја со видиковец и мало лозје.

Досега не ја делела новата вила со нејзините придружници, но веруваме дека нема да биде минималистичка.

<p>Istaknuta tatu umetnica i vlasnica šminkerskog brenda rešila je da proda svoj dom u Los Anđelesu i preseli se u ruralne predele u Indijani, ali od neobičnih enterijera ne odustaje.</p>

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi