Воздушести, меки и неодоливи: Мини палачинки со сирење готови за час (РЕЦЕПТ/ВИДЕО)

3 август, 20220
5ed52b1c5dfa7ac7fcd007fb9895c1fb2e77f282

Ако немате идеја што да подготвите наутро – ви претставуваме брз рецепт на кој нема да можете да му одолеете

Во палачинките уживаат сите генерации, а на високи температури тешко е да се застане покрај врел шпорет и да се пржи. Затоа ви претставуваме рецепт за мини палачинки кои се прават многу побрзо. Подеднакво се вкусни и во солена и во слатка варијанта.

Состојки:

500 гр свежо сирење

2 јајца

1 лажица шеќер

3 лажици брашно (или гриз)

прстофат сол

масло

Подготовка:

Сите состојки убаво измешајте ги додека не добиете хомогена маса. На чиста работна површина посипете малку брашно. Обликувајте подебели палачинки.

Загрејте го маслото во тава на средно висока температура, па пржете ги од двете страни. Послужете ги со павлака, кајмак, џем…

Видеото може да го погледнете ТУКА.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit