Воодушевете ја во СПАЛНАТА СОБА: 15 ОДЛИЧНИ совети за мажите

21 април, 20220
572316201626152fb3d041118246855_640

Колку и да мислите дека сте вешти во кревет, секогаш можете да искористите некој совет плус за да го подобрите вашиот сексуален живот и уште подобро да ја задоволите партнерката.

Пробајте ги овие едноставни, остварливи совети за секс со вашата сакана вечерва.

 1. Разговарајте за сексот – Како што одминува времето во врската, лесно е да западнете во колосек и да го правите тоа рутински, наместо да кажете што навистина сакате во кревет.
 2. Вршете домашна работа – Сакате да ја расположите за подобар секс? Запомнете дека најдобрата предигра се одвива надвор од спалната соба.
 3. Вежбајте – Ќе ве подготви да ја задоволите жената. Само 15 минути вежбање дневно ќе ја подобри вашата самодоверба, сликата за себе и либидото
 4. Не претерувајте – Претераното вежбање може да има спротивен ефект, бидејќи преоптоварувањето создава чувство на замор, а може и да ви го наруши сонот.
 5. Воздржете се малку – Апстиненцијата како совет за секс? Верувале или не, тоа е сигурен начин да го подобрите сексот и да го направите вашиот следен состанок со партнерот уште повозбудлив.
 6. Планирајте го сексот – Можеби не звучи толку романтично, но е одличен начин да го подобрите вашиот сексуален живот и да ја задоволите жената. Направете план; не дозволувајте да се намали количината на секс поради замор или неможност да се најде „вистинското време“.
 7. Искористете ја технологијата – Сакате да ја расположите за секс, иако до доцна сте заглавени во канцеларија? Користете го вашиот мобилен телефон или е-пошта. Па можете да и праќате секси пораки во текот на денот.
 8. Пофалете го нејзиното тело – Сакате сигурен начин да ја полудите и да имате подобар секс? Најдете една од нејзините специфични одлики што ги обожавате и пофалете ја!
 9. Фокусирајте се на релаксација – Мажите сакаат да се возбудуваат за подобар секс, но жените почесто се опуштаат. Измијте и ја косата под туш или нежно масирајте ја за да ја опуштите. Жената мора да биде опуштена пред да биде подготвена за вас.
 10. Предигра – Колку долго и да сте заедно како пар, не штедете време на предиграта. Тоа придонесува за посилни оргазми и подобрување на сексот. Трпението и вниманието ќе ви се исплатат многукратно.
 11. Размислувајте како жена – Обрнете внимание на некои од нејзините најзапоставени области, како што се вратот, стапалата, внатрешниот дел на бутовите. Задевајте ја немилосрдно. Ќе се изненадите!
 12. Не го занемарувајте лубрикантот – Не е срамота да користите лубрикант за да задоволите жена. Понекогаш, без разлика дали се работи за стрес, одредени периоди од месецот или замор, на жените може да им биде тешко физички да се возбудат дури и кога се ментално во игра. Лубрикантот во фиоката до креветот е вашиот нов најдобар пријател.
 13. Променете ја локацијата – Одличен начин да ја разбиете монотонијата е да пробате ново место. Изведете ја во природа…
 14. Водете љубов – Дали во последно време се чувствувате како тоа да е само секс? Обидете се да водите љубов. Можете да имате секс со секого, но водете љубов со таа посебна личност.
 15. Грижете се за себе – Грижете се за вашиот пенис. Задолжително редовно посетувајте го вашиот уролог, особено ако се сомневате дека има некакви промени во уринарниот тракт.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi