Во овие случаи СОМНЕЖОТ е оправдан: Пет јасни знаци дека има ЉУБОВНИЦА!

23 јуни, 20220
zena-i-muskarac

Обрнете внимание на деталите на неговото однесување

Дали се сомневате дека партнерот ве изневерува и крие работи од вас?

Ако не сте сигурни дали сте во право, постојат знаци кои јасно покажуваат дека вашиот партнер има љубовница.

Можеби ќе ви биде тешко да си признаете, но подобро е да го откриете навреме.

  1. Набљудувајте го добро

Соочувањето со неверен партнер често не помага многу. Не трошете енергија на маратонски дискусии. Подобро е спалната соба да ја претворите во тивко засолниште.

За да го фатите прељубникот на дело, тој мора да верува дека бурата стивнала и дека повеќе не се сомневате во него. Ако глуми верен партнер, вие глумете наивна личност и правете се дека му верувате и дека се е во ред. Сепак, во следните неколку недели внимателно следете како се однесува со вас.

  1. Се крие додека телефонира

Отсекогаш одговарал на телефонски повици пред вас, а сега на незгоден начин ви дава до знаење дека му е потребна приватност. Штом ќе се појавите, оди да разговараме во друга соба. Во последно време никаде не оди без телефонот, дури ни во тоалет.

Можно е во телефонот да има докази дека ве изневерува. За да ги отфрлите или потврдите вашите сомнежи, иако тоа не е етички, ѕирнете во неговиот телефон.

  1. Пречесто излегува од дома

Одеднаш има премногу работа, па се враќа дома доцна во ноќта. Одвреме-навреме се искрадува од дома со смешни и наивни изговори и се повеќе време поминува надвор, наводно со старото друштво. Сето ова не е причина за тревога.

Но, ако тој никогаш не ве покани во своето друштво, и кога ќе му предложите да одите и вие, тој од ракав влече подготвен одговор зошто сака да оди сам, имате добра причина да се сомневате.

  1. Намерно предизвикува кавги

Многу прељубници намерно предизвикуваат расправии само за да можат демонстративно да ја треснат вратата и да ја напуштат куќата. Ако вашиот партнер го користи овој рецепт во последно време, обидете се да го следите незабележано за да дознаете каде оди по се почестите кавги со вас.

  1. Доцна се враќа дома и избегнува секс

Иако не се случило ништо несекојдневно, тој во последно време се враќа дома доцна. Наместо да се лутите, „бомбардирајте“ го партнерот со нежност. Мажите обожаваат спонтан секс, но доколку партнерот луто ве одбие, можно е да бил некаде пред да дојде дома.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber