Во што е тајната: Разликата помеѓу добар и ОДЛИЧЕН секс!

3 мај, 20220
676 (22)

Без разлика дали сега сте се запознале или сте интимни со години – да разберете што сака другиот е основен предуслов за „огномет во кревет“.

Во многу сегменти од животот малите нешта имаат огромно значење, па така е и кога се во прашање сексуалните односи. Можеби нешто е добро, но може да биде уште подобро.

Истражување

Ова нема да се случи при секој секс, но секогаш кога ќе пробате нешто ново со партнерот, малку сте го зачиниле сексуалниот живот.

Отфрлање на неважни работи

Ќе биде само непријатно ако постојано размислувате за нив. Иако најинтимниот човечки акт може да произведе непријатни ситуации, како што се смешни или чудни звуци на телото, не размислувајте за тоа, бидејќи личноста со која сте интимни е со вас, а интимноста вклучува и такви работи.

Партнер кој ве возбудува

Не, не е исто како згоден партнер. Понекогаш е само убаво чувството да се биде со некој кој е опасно физички привлечен за вас, без разлика како изгледа, а особено без разлика дали имате слични животни желби и ставови.

Предигра

Којзнае колку пати сте прочитале или слушнале за нејзината важност, но таа е толку клучна што едноставно е неизбежна тема. За многумина предиграта е поважна од самиот секс.

Природна комуникација

Без разлика дали штотуку сте се запознале или сте интимни со години – апсолутно е неопходно разбирање и слушање што сака другиот.

Ниски страсти

Тоа е оној вид каде што вистинското време, вистинското место, вистинската личност и вистинското расположение се совпаѓаат на некој чуден начин – едноставно кога сè околу вас и внатре гори. Тоа не се случува често, за жал…

Задоволство на партнерот (или партнерите)

Секогаш можете да почувствувате кога вашиот партнер не е целосно „присутен“. Ако се однесува како да не добил апсолутно ништо од сексот, вашето расположение автоматски паѓа. Но, ако и двајцата сте ентузијасти и сакате да го видите вашиот партнер задоволен, дури и техниката и искуството стануваат помалку важни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi