ВРАЌАЊЕТО НА ТВИДОТ: Модната куќа ШАНЕЛ воодушеви во Париз!

12 март, 20220
https___hypebeast.com_wp-content_blogs.dir_6_files_2021_12_chanel-metiers-dart-collection-2022-runway-show-paris-0

Од Копенхаген до Париз, февруари и почетокот на март во светот на модата ги одбележа Модната недела, која повторно се одржа во најголемите модни метрополи во светот. По Скандинавија, Њујорк, Лондон и Милано, модната елита на последниот ден од февруари ги спакува куферите и накратко се пресели во Париз. И оваа сезона во Париз не недостигаа одлични колекции и модни моменти, а вчера Париската модна недела стигна до своето големо финале со ревија на модната куќа Шанел.

Ревијата на Шанел е секогаш една од оние кои сите со нетрпение ја очекуваат – и тоа со добра причина. Освен што секогаш носат голем број одлични изгледи, посебна карактеристика на модните ревии на Шанел е што тие секогаш ја пренесуваат модната приказна во просторот и на тој начин создаваат навистина посебно модно искуство за сите присутни.

За да се посвети на долгата и богата историја на модната куќа Шанел, Вирџинија Вард модната приказна за есен/зима 2022/2023 година ја замислила во твид. Твид е ткаенината во која е вткаен почетокот на модната куќа Шанел, во која се крие суштината на естетиката на Шанел и во која Вард ја пронајде својата иднина.

Погледнете ја колекцијата во нашата галерија:

<p>Vreme je za Šanel!</p>

<p>Vreme je za Šanel!</p>

<p>Vreme je za Šanel!</p>

<p>Vreme je za Šanel!</p>

<p>Vreme je za Šanel!</p>

<p>Vreme je za Šanel!</p>

<p>Vreme je za Šanel!</p>

<p>Vreme je za Šanel!</p>

<p>Vreme je za Šanel!</p>

<p>Vreme je za Šanel!</p>

<p>Vreme je za Šanel!</p>

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma