ВРЕМЕ Е ДА ЈА СМЕНИТЕ ВАШАТА РУТИНА Пробајте ја оваа маска за обновување на кожата направена од само овие две состојки

21 април, 20220
Screenshot_9

Сѐ што ви треба е позрело авокадо и лажичка маслиново масло, а резултатите ќе бидат подобри отколку ако купите готова и поскапа маска

 

 

Како што зимата, полека, но сигурно, заминува, а има сѐ повеќе топли пролетни денови, тоа значи дека е време да се промени рутината, кога се работи за нега на лицето и кожата.

 

Колку и да се чинеше дека ништо значајно не се сменило, студените денови и тоа како можат да остават последици, како на телото, така и на нашата кожа.

 

Како што нашето тело бара одредена храна во зима, и како што јадеме сосема поинаку отколку во лето, така, со промената на времето, мораме да почнеме да го „храниме“ најголемиот орган поинаку.

 

Прво што чувствува промени во надворешните влијанија е нашето лице и затоа бара посебно внимание.Важно е да му обезбедиме сѐ што му треба и добро да го „нахраниме“.

 

Во текот на зимата кожата најчесто станува сува, затоа пробајте маска која ќе ѝ ја даде потребната хидратација.Се подготвува од само две состојки и воопшто нема да ви биде комплицирано да ја направите.

 

Две состојки

 

Како што веќе пишувавме, за подготовка на оваа маска потребни се само две состојки и тоа не две скапи состојки, така што не треба да се грижите дека вашиот буџет ќе биде многу оштетен.Најдобро од сѐ, ефектот на оваа маска ќе биде многу подобар од тоа ако сте купиле некои готови и поскапи маски.

 

Да се ​​вратиме на состојките.Потребни ви се едно зрело авокадо и една лажичка маслиново масло.Половина зрело авокадо измешајте со масло и енергично изматете со лажица.На овој начин ќе добиете густа паста која треба да ја нанесете на чисто лице и оставете околу 15 минути.

 

 

Плакнење на лицето

 

По 15 минути исплакнете го лицето со топла вода и продолжете со вообичаената нега. Веројатно се прашувате што е работата? Авокадото има навлажнувачки својства, па вашата кожа ќе се храни и ќе стане мазна и мека.Доволно е да ја користите оваа маска еднаш месечно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi