Ги надминаа и најмладите модели и заводници! Легендарните глумци во 63-тата и 70-тата година прошетаа на модната писта како манекени на Прада

28 јануари, 20220
334243_pradinarevijaprofimedia0653480929_ff

Мијуча Прада оваа година сакаше да му понуди на светот на модата нешто невидено, па на модната недела во Милано одреден број од најценетите мажи во светот на актерството облекоа нова колекција на машка облека.

Најголемо внимание привлекоа Џеф Голдблум (69) и Кајл Меклафлин (62), кои носеа екстравагантни и долги палта, а им се придружија и младите колеги Аса Батерфилд (24) и Томас Броди-Сангстер (31). Како што истакнаа дизајнерите, тие се избрани како „вистински мажи и познати личности кои нудат нов аспект на реалноста“, а критичарите велат дека не сите блескале и изгледале безбедно на пистата.

<p>Tokom vikenda za nama, u Milanu je na Nedelji mode prikazana kolekcija muške odeće modne kuće Prada za jesen i zimu 2022, a među modelima su se našle i žive legende Holivuda!</p>

<p>Tokom vikenda za nama, u Milanu je na Nedelji mode prikazana kolekcija muške odeće modne kuće Prada za jesen i zimu 2022, a među modelima su se našle i žive legende Holivuda!</p>

<p>Tokom vikenda za nama, u Milanu je na Nedelji mode prikazana kolekcija muške odeće modne kuće Prada za jesen i zimu 2022, a među modelima su se našle i žive legende Holivuda!</p>

<p>Tokom vikenda za nama, u Milanu je na Nedelji mode prikazana kolekcija muške odeće modne kuće Prada za jesen i zimu 2022, a među modelima su se našle i žive legende Holivuda!</p>

Четворицата актери носеа еднобојни комбинации на облека составени од панталони и капути, додека останатите модели беа во посветли и посветли бои, а беа прикажани многу впечатливи парчиња како портокалови панталони и розови кожени јакни.

Ревијата ја затвори најстариот меѓу нив – легендарниот Џеф Голдблум, кој излезе од тунелот насетен од виолетовите светла и изгледаше малку изненаден што беше таму и чекореше како да e карикатура на одењето на манекенка, а не се знае дали тој само се обидуваше да се пронајде себеси.

Како што истакнаа Мијука Прада и Раф Симонс, тие размислуваа како да ја направат модата значајна и дека парчињата треба да бидат таму со одредена точка затоа што „облеката прави луѓето да се чувствуваат важни и, соодветно, дека се важни, а не нешто што треба да се занемари“. Забележливо е дека парчињата се претежно предимензионирани и со остри линии, како и дека е постигнат совршен баланс на детали за изјавата и вишок.

– Оваа колекција ја слави идејата за работа, во различни сфери и во секоја смисла. Тоа е практична, секојдневна работа. Но, овде, вие сте формално важни. Не сте неформални – истакнале од Прада за Вог.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma