„ГРДИТЕ“ ПАТИКИ КОИ НЕ ИЗЛЕГУВААТ ОД МОДА НИТУ ОВАА СЕЗОНА: Ги носат светски ѕвезди како Ријана и Бела Хадид

21 април, 20220
moda-0684404712

Иако не се прв избор за софистициран изглед, патиките се едни од омилените модели на обувки на многу девојки.

Со оглед на тоа што опсесијата со патиките Salomon не престанува со сезони, не е чудно што тие се на самиот врв на шопинг листата на девојки кои го сакаат лежерниот стил на познатата манекенка Бел Хадид.

Salomon, француски бренд првично посветен на скијачката индустрија, дефинитивно го освои модното поле со овој модел на патики.

Лесно се комбинираат со поло фустан и на тој начин ја ставаат спортската атмосфера во фокус, исто како што тоа го направи Бела Хадид. Нив ги носи и Ријана која одлично ги спои со нејзиниот урбан моден стил.

Одлично одат и со кожна јакна или капут, како што покажаа и други девојки, добивајќи ја својата модна репутација затоа што станаа нешто што мора да се има во гардеробата на модно свесните девојки.

 Bela Hadid 0637201296.jpg - Profimedia

 patike (1).jpg - Instagram

 patike.jpg

 moda.jpg - Instagram

 Bela Hadid 0640530163.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi