Дали би носеле „БАБИНИ НОКТИ “? Оваа есен тие се во ТРЕНД! (ФОТО)

14 ноември, 20220
220610_light-2203687-960-720_f

Долго време љубителите на модата ги етикетираат како старомодни таканаречените „бабини нокти“, но оваа сезона ги добиваат своите пет минути слава.

Овој тренд го должи своето име на неговата боја. Зад неа не се крие ништо освен обоени нокти во кафеава нијанса. Долго време овој лак се сметаше за здодевен, старомоден и неинвентивен, а беше резервиран само за баби и стари дами. Сепак, оваа боја станува сè попопуларна кај помладата генерација.

Ноктите во светло кафени и темно кафени тонови се популарни, бидејќи не само што убаво се вклопуваат во студената сезона, туку се носат и со секое парче облека. Исто така, изгледаат елегантно на едноставен начин, а особено добро се комбинираат со златен накит.

Еве неколку примери, можеби ќе најдете некоја инспирација за вашите нокти…

Screenshot 2022-11-14 201434
Screenshot 2022-11-14 201504
Screenshot 2022-11-14 201531
Screenshot 2022-11-14 201555
Screenshot 2022-11-14 201617

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber