Дали ви пречат овие работи? 4 активности во кои жените не уживаат во креветот

16 февруари, 20220
333658_masturbacija-shutterstock-1833729397_ff

Ако кај вашиот партнер не ви одговараат некои форми на однесување, не треба да молчите или да ја свртите главата од тоа. Време е да разговарате за проблемите кои ве прават несреќни.

Спиење после секс

Постојат различни типови на луѓе кои секако различно реагираат по сексуалниот однос, некои сакаат да се гушкаат, некои сакаат да се бакнуваат, а некои едноставно да запалат цигара или да заспијат.

По оргазмот, мажите обично губат интерес за секс, бидејќи лачат повеќе серотонин и можат да заспијат. Меѓутоа, ако поради тоа сакате да им се „одмаздите“, тогаш дозволете да ве доведат до врвот, а потоа направете го истото што тој ви го прави вас – заспијте.

Фалбаџии

Многу мажи мислат дека ако имаат „алат“ кој е натпросечен, тоа е доволно за жената да ужива во сексот. Многу жени го делат мислењето дека тоа не е доволно за целосно да уживаат во креветот. Имено, тие веруваат дека многу други работи влијаат на добриот секс, а дека големината не е пресудна.

Играјте си

Има многу парови кои ја занемаруваат предиграта. Ова е многу важна работа ако сте во врска подолго време. Значи, не е се како на почетокот на врската, односно кога не се познаваме доволно, секој сака што побрзо да го почувствува партнерот во кревет, но тоа функционира само на почетокот. Како што напредува врската, неопходна е предигра. Но, ако мажот ја избегнува, предложете му!

Секогаш исто

Seks

Може да се случи мажот да ја заземе позата која најмногу му одговара и воопшто да не се труди да ја промени. Секако, тоа им се случува и на жените, но доколку гледате монотонија во креветот, задолжително кажете му на партнерот и сменете ги позите како и местата за секс.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi